Co robić w Zakopanem w czasie burzy

Wszyscy marzymy o słonecznej pogodzie w trakcie wakacji. Zwłaszcza, jeśli wyjeżdżamy, chociażby w polskie góry, gdzie jest wiele pięknych zakątków do odkrycia. Niestety, pogoda czasem płata nam figle. Zdarzają się deszczowe i chłodne dni. Nie oznacza to, że nasz urlop jest stracony – zawsze można znaleźć coś ciekawego do zrobienia zamiast pieszych wędrówek. Podpowiadamy, co robić w czasie burzy w stolicy polskich gór Zakopanem.

Skosztuj lokalne jedzenie

Podhale słynie ze swojej kuchni. Z pewnością każdy spróbował słynnych oscypków. Wyjątkowych dań jest jednak wiele więcej. Są nimi kwaśnica, moskole, bryjka, kluski scykane czy bombolki. Brzmi egzotycznie? Warto odkryć nowe smaki. Zakopiańskie ulice pełne są restauracji i lokali gastronomicznych… Miejsc nie tylko pełnych kuszących zapachów, ale również pięknie udekorowanych, co pozwala poczuć atmosferę polskich Tatr. Skosztowanie lokalnych dań w ciepłym lokalu, kiedy za oknem szaleje burza to bardzo kusząca perspektywa.

Poznaj historię i sztukę Podhala

Większość osób przyjeżdżających do Zakopanego skupia się na okolicznej przyrodzie. A przecież Podhale to miejsce o bogatej kulturze i historii. Deszczowa pogoda to idealny czas, by odwiedzić tutejsze placówki kultury, których nie brakuje. Z pewnością warto odwiedzić założone w 1888 roku Muzeum Tatrzańskie – to jedna z najstarszych tego typu placówek regionalnych w Polsce, gdzie znaleźć można eksponaty dotyczące historii, przyrody i sztuki Tatr. W Muzeum Jana Kasprowicza znaleźć można pamiątki po tym słynnym poecie. Muzeum Karola Szymanowskiego przybliży nam życie tego słynnego kompozytora. Muzeum Kornela Makuszyńskiego to obowiązkowe miejsce dla miłośników jego książek. Z kolei Chata Sabały prezentuje jak wyglądał najstarszy typ budownictwa górali spod Tatr. Warto również obejrzeć sztukę w Teatrze Witkacego i odwiedzić galerię Władysława Hasiora.

Po prostu odpocznij

Ideą wakacji jest wypoczynek. Wszyscy potrzebujemy odpocząć, pospać i poleniuchować. Burzowe dni są idealną ku temu okazją. Nawet jeśli podobnie możemy spędzić czas w domu, jakość wypoczynku na wyjeździe jest znacznie wyższa. Dzieje się tak ponieważ w domu trudno jest odciąć się od codziennych problemów i trosk. A będąc daleko od miejsca zamieszkania, można po prostu zrelaksować się i cieszyć zmianą otoczenia. Na wypadek nieprzyjaznej pogody, warto wybrać przyjazne i przytulne miejsce zakwaterowania gdzie miło będzie spędzić czas, chociażby czytając książkę czy oglądając film. Kto wie? Być może z okna będzie dostępny widok na góry? W Zakopanem istnieje wiele godnych polecenia miejsc noclegowych, np. JLS Apartamenty. Z pewnością warto zadbać o swoje zakwaterowanie, które może stać się przyjemnym miejscem do przeczekania burzowej pogody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here