Po czym poznać, czy podobasz się chłopakowi?

Związki to trudny temat. Problemy miłosne przeżywa zarówno dorastająca młodzież, jak i dorosłe kobiety z pewnym stażem i doświadczeniem. Jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest… odpowiedź na pytanie, czy mu sie podobam. Kobietom wciąż ciężko jest rozgryźć płeć męską i nie zawsze potrafią rozpoznać, czy mężczyzna jest nimi zainteresowany. Szukają wszelkich znaków, uważnie obserwują jego zachowanie, czytają poradniki na ten temat. Zawzięcie szukają odpowiedzi. Po czym więc poznać, czy dziewczyna wpadła chłopakowi w oko?
Zacznijmy od najbardziej oczywistych znaków. W sytuacji, gdy chłopak zaprasza Cię na piątą z kolei randkę, a między spotkaniami pisze do Ciebie i chętnie z Tobą rozmawia, raczej nie powinnaś mieć wątpliwości. Nawet, jeśli masz niską samoocenę i nie jesteś zbyt pewna siebie, takie sygnały ciężko odebrać w inny sposób. Ale co, jeśli mężczyzna nie pokazuje wprost zainteresowania? Warto wtedy uważnie przyjrzeć się jego reakcjom. Czy zdarza Ci się przyłapać go na tym, że Ci się przygląda? Jeśli zdarzyło się to tylko raz czy dwa, nie musi niczego oznaczać. Nie warto zbyt mocno się nastawiać i wyobrażać sobie Was razem przed ołtarzem, bo prawdopodobnie mocno się rozczarujesz. Jeżeli jednak sytuacja się powtarza, a Ty wciąż czujesz na sobie jego wzrok, to jasny znak, że coś jest na rzeczy. Poczekajmy i zobaczmy, jak to się rozwinie. Być może chłopak prędzej czy później zagada, a jeśli nie – możliwe, że jest nieśmiały i ciężko mu się do tego zabrać. Warto wtedy samej zrobić pierwszy krok.
Gdy spotykacie się ze sobą, obserwuj, jak on się zachowuje. Zwróć uwagę na to, jakie porusza tematy. Im poważniejszych spraw dotyka, tym większe prawdopodobieństwo, że Ci ufa i ma nadzieję na związek. Z drugiej strony, wielu chłopaków chce zauroczyć dziewczynę dużym poczuciem humoru i wesołymi żartami. Gdy widzisz, że mężczyzna próbuje Cię rozbawić i wyraźnie cieszy się, gdy mu się to udaje – oznacza to, że chce Cię do siebie przekonać, bo zapewne mu się podobasz. Może się zdarzyć, że Cię niby przypadkiem dotknie, muśnie Twoją rękę, położy rękę na kolanie. To także wyraźny znak, że wpadłaś mu w oko. Mężczyzna, który usiłuje zdobyć kobietę, potrafi naprawdę mocno się starać. Dostrzeż wszystkie tego przejawy. Być może wychodzi z inicjatywą spotkania i decyduje się zmienić dla Ciebie własne plany, szykuje jakąś miłą niespodziankę, zaczyna o siebie bardziej dbać. Ważne jest to, czy dostrzega zmiany w Twoim wyglądzie – nową fryzurę czy ładną sukienkę. Tak, istnieją mężczyźni, którzy zwracają na to uwagę i potrafią w takiej sytuacji powiedzieć komplement i docenić. Jeśli chłopak, z którym się spotykasz, tak właśnie robi – nie powinnaś się dłużej zastanawiać, z pewnością liczy na związek.
Mężczyzna, który jest Tobą zainteresowany i zauważy, że to odwzajemniasz, prędzej czy później powie to wprost. I na pewno przy tym nie skłamie. Jeżeli jednak spotykacie się od dłuższego czasu i wciąż nie usłyszałaś wprost żadnych wiążących słów, niestety, ale zapewne chłopak nie chce budować poważniejszej relacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here