policja

Policjant jest funkcjonariuszem powołanym do ochrony bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Do jego codzienny zadań należy zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach publicznych, terytorialnych w wodach morskich i śródlądowych, na terenie lotniska oraz obszarach kolejowych. Zawód ten wiąże się z dużą odpowiedzialnością, a także sporym ryzykiem. Czy takie czynniki wypływają na wynagrodzenie policjantów? Ile zarabia policjant? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/ile-zarabia-policjant/ 

Wynagrodzenie policjanta – kryteria 

Wysokość wynagrodzenia policjantów zależy głównie od tego, ile przepracował lat, a więc w skrócie od stażu pracy. Kiedy policjant nie ukończył 26 lat, zarabia 314 zł netto, natomiast po ukończeniu 26 roku życia wysokość jego zarobków wynosi 2884 zł netto. 

Osoba znajdująca się w drugiej grupie zaszeregowania, czyli policjant mianowany może liczyć na zarobki wynoszącej 3858 zł netto miesięcznie. 

Trzecia grupa świętowania zakłady policjant referent, który może zarabiać nawet 4253 zł netto na miesiąc. 

Do czwartej grupy zalicza się dzielnicowego i kontrolera ruchu drogowego. Osoby na takich stanowiskach zarabiają około 4508 zł netto. Kiedy policjant chce pracować na stanowisku detektywa lub asystenta ze średnim bus postarzenie, a więc przynależność do 5 grup szeregowania, może liczyć na zarobki w wysokości 4782 zł. 

Największe zarobki mogą liczyć policjanci zatrudnieni na stanowiskach kierowniczych. Tego typu funkcja pozwala nam liczyć na 5312 zł netto miesięcznie. Zastępca naczelnika może zarobić 5713 zł netto, a osoba na stanowisku eksperta może otrzymać 6303 zł. 

Na jakie benefity pozapłacowe mogą liczyć policjanci? 

Osoby pracujące w policji mogą liczyć na korzystanie z benefitów pozapłacowych, do których można zaliczyć szkolenia oraz kursy zawodowe, mieszkanie lub dom służbowy, a także imprezy integracyjne. Na pensję policjanta wpływa nie tylko staż, ale też województwo oraz wykształcenie, które posiada. 

Poza podstawowym wynagrodzeniem policjant może liczyć na dodatek stażowy, dodatek za stopień, dodatek funkcjonalny, mundurówka, trzynastkę oraz liczne dodatki socjalne. 

Zobacz też: http://magazyntuiteraz.pl/jak-wyglada-praca-policjanta-wymagania-i-obowiazki/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here