Wysportowana i szczupła sylwetka to marzenie wielu z nas. Jesteśmy w obecnych czasach otaczani przyjemnościami i z każdej strony bombardują nas reklamy, jedzenia, niezdrowych przekąsek, fast foodów i słodkich napojów. Trzeba przyznać, że jest to wyjątkowo niezdrowe nie tylko dla naszego organizmu, ale również psychiki. Dlaczego? Ponieważ pożądamy czegoś, czego nie powinniśmy spożywać – a już na pewno nie w takich ilościach, w jakich robi to znaczna większość osób.
Jak monitorować swój organizm, by zostać w dobrej formie? Wagi łazienkowe to podstawowe narzędzie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Jak jednak z nich korzystać, by nie oszaleć? Przedstawiamy wiele wartościowych informacji, które powinny Ci pomóc w wyborze satysfakcjonujące modelu. Przekonaj się, że klasyczne wagi cyfrowe to przeżytek i nie daj sobie wmówić, że elektroniczny wyświetlacz to szczyt technologii.
Klasyczna i najtańsza waga – korzystaj rozsądnie
Nie chcesz inwestować w super nowoczesne wagi łazienkowe od najlepszych producentów w branży? Masz do tego prawo, a na rynku znajdziesz wiele modeli wag w wersji budżetowej, które wciąż korzystają z analogowych wskaźników. Jak zatem korzystać z takiej wagi, by nie zwariować, gdy stale będzie ona pokazywać wahania wagi? Najlepiej rano, na czczo i po wypróżnieniu. Notuj nawet najmniejsze zmiany, by po pierwszym miesiącu zobaczyć, w którą stronę zmierza Twoja waga i w razie konieczności zmień nawyki żywieniowe lub ilość aktywności fizycznej (np. dodaj lub odejmij cardio).
Inteligentne smart wagi? Co to jest
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wagi łazienkowe można łączyć z komputerem, tabletem lub smartfonem przez bluetooth? Coraz częściej na rynku dostępne są propozycje, które posiadają moduł WiFi, dzięki któremu synchronizują się z innowacyjnym oprogramowaniem multimedialnym. Jaki jest cel takiego wyposażenia? Otóż wagi rejestrują wszystkie godziny i nasze pomiary, przedstawiając je na schematach. Dzięki temu możemy przez kilka pierwszych dni obserwować nasz organizm, jak zmienia się przez ciśnienie, temperaturę, tryb życia, czy chociażby w przypadku kobiet cykl menstruacyjny. Duży procent wagi to woda, która może mieć zróżnicowaną retencję, dlatego przyjmujemy, że 1-2 kg to akceptowalne wahanie – chyba że miesiąc temu średnia waga wynosiła 80 kg, a teraz wagi łazienkowe pokazują 85 kg.
Nie warto jednak sugerować się współczynnikiem wody i zawartości tkanki tłuszczowej. Dlaczego? Ponieważ większość wag przyjmuje margines błędu rzędu 70%. Czy to akceptowalne? Raczej nie.