skóra
fot.: pexels.com

Pielęgnacja skóry głowy to bardzo istotny rytuał. Niestety, jest on bardzo często pomijany. Wbrew pozorom, ma on duży wpływ na wygląd naszych włosów. Jest on niezwykle ważny w szczególności wtedy, kiedy posiada się wrażliwą skórę głowy. Jak należy o nią dbać?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jaki-szampon-kupic-do-wrazliwej-skory-glowy/

Zrezygnuj z tych zabiegów

Posiadając wrażliwą skórę głowy, należy pamiętać o tym, aby ograniczyć jej kontakt z bardzo intensywnymi środkami chemicznymi. Z tego powodu, powinno się zrezygnować z farbowania włosów produktami, które zawierają takie składniki jak np. amoniak.

Warto zwrócić również uwagę na skład innych produktów pielęgnacyjnych – nie powinny one zawierać alkoholu, intensywnych substancji zapachowych lub konserwantów drażniących. Wrażliwa skóra głowy wymaga łagodzenia podrażnień i stosowania produktów o delikatnym działaniu.

Sposoby na wrażliwą skórę głowy

Aby poprawić stan skóry głowy, można pielęgnować ją na kilka sposobów. Jednym z nich jest stosowanie produktów, składających się z naturalnych składników. Przykładowo, jeżeli chce się farbować włosy, to można to robić za pomocą henny roślinnej.

Ponadto, stosowane produkty pielęgnacyjne powinny zawierać oleje nawilżające oraz łagodzące wyciągi roślinne, takie jak np. aloes. W przypadku wrażliwej skóry głowy, przydatne będzie także olejowanie włosów oraz  stosowanie naturalnych żeli z aloesu lub siemienia lnianego. W przypadku chęci zapuszczenia lub zagęszczenia włosów, można stosować także naturalne ścierki. Należy przestrzegać jednak tego, aby nie zawierały one składników o działaniu wysuszającym.

Ze względu na bardzo delikatną strukturę, należy pamiętać o ostrożnym wprowadzeniu nowych preparatów pielęgnacyjnych. Niestety, nie można sobie pozwolić na zbyt duże eksperymenty, gdyż zamiast pomóc – mogą tylko niepotrzebnie zaszkodzić. Jeżeli jednak powyższe rady nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, warto udać się po poradę do trychologa lub dermatologa.

Przeczytaj też: http://magazyntuiteraz.pl/jak-wybrac-odpowiedni-prezent/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here