Starzenie się skóry a lifting twarzy

Niestety procesy starzenia się skóry są nieuniknione. Wiele osób jednak chce oszukać czas. Stara się za wszelką cenę wyglądać lepiej niż wskazuje na to ich wiek. Z pomocą przychodzą im tutaj różnego rodzaju zabiegi chirurgii estetycznej czy też plastycznej.

Liczą się efekty

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę dla pacjentów liczą się efekty. Stąd też osoby, które decydują się na lifting twarzy chcą praktycznie natychmiastowych zmian. Niestety nie zawsze działa to w ten sposób. Często bowiem na efekty trzeba po prostu poczekać. Osoby, które są niecierpliwe najczęściej jednak decydują się na facelift. Jest to metoda nieco bardziej inwazyjna, dzięki której owal twarzy znacznie się poprawia. Polega na zrobieniu nacięć za i przed małżowiną uszną i naciągnięciu lub wycięciu nadmiaru skóry. Efekt jest widoczny praktycznie natychmiast.

Nie tylko panie korzystają

Większość osób wychodzi z założenia, że z zabiegów chirurgii plastycznej korzystają przede wszystkim kobiety. I faktycznie tak jest. Kobiety wprost uwielbiają robić u siebie takie właśnie zabiegi. Coraz częściej można się spotykać z tym, że tak naprawdę z zabiegów medycyny estetycznej nie korzystają tylko kobiety. Często słyszy się o tym, że również panowie decydują się na takie właśnie zabiegi. Jest to dla nich dobra alternatywa, ponieważ dzięki nim mogą wyglądać zdecydowanie młodziej. A przecież tutaj właśnie o efekty chodzi.

Opcja dla każdego

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę chirurgia plastyczna jest opcją dla każdego. Każda jedna osoba może zrobić u siebie lifting twarzy. Wystarczy tylko mieć odpowiednie fundusze. Poza tym człowiek musi się liczyć z tym, że tak naprawdę potrzebne mu będą jeszcze zgody lekarza chirurga na podjęcie się zabiegu. Zabiegi tego typu niestety wcale nie należą do najtańszych. Przykładowo zastosowanie nici liftingujących to koszt około tysiąca do nawet pięciu i pół tysiąca złotych. Na szczęście wiele gabinetów chirurgii plastycznej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Można w nich, bez większych problemów, zastosować płatność ratalną. Początkowo oczywiście trzeba przejść właściwy proces weryfikacyjny, jednak taka możliwość faktycznie istnieje.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here