położna

Położnictwo jest to zawód tak stary jak cywilizacja. Od zarania dziejów na świat przychodziły nowe pokolenia, a osoby asystujące podczas narodzin nowego życia, pomagały kobietą przejść ten bardzo wyczerpujący fizycznie etap. Taka praca wymaga odpowiedniego podejścia, posiadania specjalistycznych cech psychologicznych oraz dużego poświęcenia i przygotowania. Sprawdź, w jaki sposób pracuje położna oraz jakie powinno posiadać predyspozycje zawodowe! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-poloznej-czym-zajmuje-sie-polozna/

Predyspozycje zawodowe wynikające z zawodu położnej

Do takiej pracy potrzebne nam będzie poczucie misji oraz służby. Jest to zawód, który jest nie tylko wyczerpujący psychicznie, ale również fizycznie. Musimy po prostu tego chcieć. W innym przypadku będzie to dla nas prawdziwa męczarnia. Dlatego wskazana jest dobra kondycja organizmu oraz odporność na silny stres. Pracując jako położna będziesz spotykać się z różnymi ludźmi. Przede wszystkim będą to kobiety, które w wyniku stanu błogosławionego mają nieco inną percepcja i bardzo często wahania nastroju. W podobnym stanie jest najbliższa rodzina przyszłej matki. Musisz więc posiadać szereg zdolności interpersonalnych, a przede wszystkim opanowanie, które w takiej pracy będzie dla ciebie zbawienne. Powinnaś być też osobą kontaktował, życzliwą oraz wykazują się dużą sympatią. Pamiętaj, że takim zawodzie stanowczość i asertywność są to również cechy pożądane. Dodatkowo przyda ci się również spory pokład opiekuńczości oraz chęci niesienia pomocy. Kiedy nastanie taka potrzeba będziesz musiała wysłuchać pacjentki oraz pozwolić jej się wypłakać na Twoim ramieniu.

Co należy do obowiązków położnej? 

Położna w dawnych czasach Nie posiadała nawet własnego tytułu. Zwykle była to niewykształcona, prosta kobieta, która jedynie pomagała podczas poczęcia na świat kobiecie i lekarzowi. Dzisiaj, położna jest to wykwalifikowana profesjonalistka. Jest ona wykształcona i wykwalifikowana przez ośrodki służby zdrowia. Do jej głównych zadań należy opieka nad kobietą w czasie ciąży oraz podczas samego połogu i porodu. Takie wsparcie jest bardzo ważne, ponieważ kondycja psychiczna kobiety bardzo ściśle wiąże się z nastrojem, a czasami fizycznym zdrowiu dziecka. Pozytywny nastrój wpływa korzystnie na cały przebieg ciąży oraz porodu. W czasie ciąży zajmuje się rozpoznawaniem, monitorowaniem płodu oraz przeprowadzaniem badań.

Zobacz też: http://magazyntuiteraz.pl/polozna-praca-na-etacie-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here