blizny

Bliżej są to zmiany skórne, które powstają w efekcie przerwanie ciągłości skóry. Proces gojenia opiera się na zbudowaniu jej struktury w miejscu zranienia przez Co powstaje blizna odróżniająca się kolorytem i budową od otaczającej ją zdrowej tkanki. Leczenie takich znamion jest najskuteczniejsze kiedy leczone jest w świeżym stadium. Zmiany, które są już utrwalone są znacznie trudniejsze do usunięcia. Czym właściwie są bliznę? Jakie są rodzaje blizn i znak zapytania W jaki sposób usunąć blizny? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/blizny-jak-powstaja-jak-sie-ich-pozbyc/ 

Blizny – czym właściwie są? 

Blizny, tak jak wspomnieliśmy wcześniej są to zmiany skórne, które zbudowane są z tkanki włóknistej, która powstała w miejscu działania czynników mechanicznych, termicznych, chemicznych, zakaźnych lub chorobowych. Są one konsekwencją procesów gojenia się uszkodzeń, podczas których skóra właściwa zastępowana jest dobrze unaczyniona tkanką ziarninująca. Blizna odróżnia się od zdrowej skóry kolorem, strukturą, elastycznością oraz wytrzymałością. W celu zredukowania widoczności konieczne jest przywrócenie jej prawidłowej struktury, które możliwe jest przez zastosowanie zabiegów medycyny estetycznej. 

Jakie są rodzaje blizn? 

Blizny potrądzikowe są bliznami o charakterze zanikowym. Powstają one w skutek suchych miejscach stanów zapalnych oraz zmian ropnych, przy których dochodzi do zniszczenia kanalików gruczołów łojowych oraz mieszków włosowych i powstania blizn. Konsekwencją takiego procesu jest przerwanie ciągłości naskórka oraz bliznowacenie. Blizny potrądzikowe są drobnymi bliznami bez przebarwień, jednak ich specyfika jest dość obszernie skumulowana na małym obszarze i sprawie przeciwnie że powstaje bardzo nieestetyczne efekt. 

Istnieją również blizny pooperacyjne, które powstają wskutek inicjacji chirurgicznych. Ogromne znaczenie ma ich pielęgnacja zaraz po operacji, jak i po zakończeniu pierwszego etapu leczenia. Odpowiednio pielęgnacja blizny pooperacyjnej po prawej wygląd oraz ułatwia jej późniejsze usunięcie. 

Kolejnym rodzajem blizn są blizny po cesarskim cięciu. Na początku mają one kolor różowy lub czerwony. Proces gojenia przebiega prawidłowo, a blizna z czasem zblednie i może stać się prawie niewidoczna. 

Blizny po oparzeniach termicznych lub chemicznych to kolejny rodzaj blizn. Najczęściej występują one w kolorze czerwonym, a ich leczenie jest włożone i bardzo często długotrwałe. 

Oczywistym rodzajem blizny są również blizny po uszkodzeniach mechanicznych takich jak skaleczenie, zadrapanie, a także inne czynniki mechaniczne, które mogą uszkodzić skórę. 

W jaki sposób usuwać blizny? 

Usuwanie blizn powiązane jest z charakterem. Zazwyczaj usuwanie blizn odbywa się drogą laseroterapii, mikrodermabrazji, mezoterapii, kriochirurgii, a także peelingów chemicznych. Szczególnie skuteczne są lasery frakcyjne, które emitują micro wiązki światła przechodzące do kontrolowanych uszkodzeń skóry. Uszkodzenia takie otaczane są przez zdrową tkankę, co umożliwia zachodzenie bardzo intensywnych procesów regeneracji. Takie pobudzenie syntezy włókien kolagenu i elastyny możliwe jest przez przebudowę architektury blizn i jej wygładzenie oraz wyrównanie ich kolorytu. 

Zobacz też: http://magazyntuiteraz.pl/zdrowa-dieta-na-co-powinnismy-zwracac-uwage/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here