liposukcja

Liposukcja to odsysanie tłuszczu, czyli zabieg polegający na usunięciu tkanki tłuszczowej z jednego, a częściej z wielu różnych miejsc ciała. Jest aż dziesięć rodzajów liposukcji. Nie będziemy się tu jednak rozwodzić nad tymi różnymi rodzajami, ponieważ to liposukcja laserowa jest niezawodna. Po co albo w jakim celu wykonuje się ten zabieg?

Otóż jeśli przykładasz wagę do swojego wyglądu i tkanka tłuszczowa przeszkadza Ci — to już wystarczający powód, żeby poddać się zabiegowi. Szczególnie dotyczy to pewnych partii ciała, na których tkanka tłuszczowa szczególnie się gromadzi. Dotyczy to takich partii ciała, jak: brzuch, oczywiście pośladki, boki, talia, uda zewnętrzne i wewnętrzne, łydki, kolana, broda i podbródek wraz z częstymi tzw. chomikami, plecy, ramiona. W ten sposób można skutecznie wymodelować ciało. Przy czym liposukcja nie jest tylko operacją dla kobiet. Mężczyźni również z powodzeniem mogą skorzystać z dobrodziejstw nowoczesnej technologii. Żadna to ujma. Jeśli chodzi o mężczyzn, to w pierwszej kolejności jest zabieg przy ginekomastii tłuszczowej.

Czym jest liposukcja?

Liposukcja to najczęściej zabieg odsysania tłuszczu z brzucha, pośladków i oczywiście innych części ciała. Strumień płynu, regulując ciśnienie, można dopasować do różnej tkanki tłuszczowej, ponieważ różni się ona strukturą. Nie ma jednej i tej samej tkanki tłuszczowej. Dlatego zabieg zawsze trzeba dostosować do jej struktury. Ponadto zabiegi te mogą chronić tkankę łączną, ale także naczynia krwionośne i nerwy.

Liposukcja często mylona jest z odchudzaniem. Tymczasem jest to metoda modelowania sylwetki i likwidacji tłuszczu, co niekoniecznie musi mieć związek z odchudzaniem. Niejako przy okazji, można uzyskać nieuszkodzone komórki tłuszczowe i zaimplementować je w inne miejsca. Można na przykład powiększyć biust własnym tłuszczem, ale także zrekonstruować piersi po mastektomii. Można wypełnić zmarszczki, ale także zlikwidować, czy zamaskować uszkodzenia ciała powstałe w jakimś wypadku, czy wypełnić ubytki na przykład po koniecznej operacji.

Zabieg ten ma więc różnorakie walory estetyczne, a nawet psychologiczne, czy psychoterapeutyczne. Często padają pytania dotyczące samej operacji. Na przykład, czy jest to bardzo inwazyjny zabieg. Otóż liposukcja jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów. Jest to procedura z obszaru chirurgii plastycznej i estetycznej. Tłuszcz odsysany jest przy użyciu specjalistycznej aparatury. Nacięcia skóry są bardzo małe. Nie ma to więc nic wspólnego z klasyczną operacją, nawet laparoskopową.

Zabiegi odsysania tkanki tłuszczowej mogą różnić się od siebie w zależności od miejsca zabiegu, wielkości pola, ale też preferencji pacjenta. W zasadzie wszystkie rodzaje znieczulenia mogą być brane pod uwagę. Na powierzchnię pola operacyjnego podaje się właściwą ilość roztworu. Po pewnym czasie poprzez punktowe otwory w skórze wprowadza się rurkę (kaniulę) podłączoną do urządzenia i komórki tłuszczowe są rozdrabniane i odsysane. Zabieg trwa od kilkudziesięciu minut do nawet kilku godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here