Czy mój partner na pewno do mnie pasuje

Mówi się, że dusza człowieka, który się rodzi na ziemi dzieli się na dwie części. Później przez pół życia szuka swojej utraconej połowy, i tylko jej odnalezienie zapewni szczęśliwe i spełnione życie. Czy rzeczywiście tak jest ? Oczywistą sprawą jest, że człowiek zakochany jest na prawdę szczęśliwy. Dopiero po czasie może okazać się, że wcześniej pozornie idealnie dobrany partner kiedy zejdą już różowe okulary, a co gorsza partner nam je boleśnie ściągnie, nie jest tak idealny.
Nie ma gotowej recepty na to, czy partner do nas pasuje lub czy będziemy do siebie pasować w przyszłości. Ludzie się zmieniają, i nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że są to zmiany, które nie zaszkodzą związkowi.
Nie ma gotowej recepty, czy odpowiedzi na pytanie czy pasujemy do siebie , albo czy w przyszłości będziemy do siebie pasować. Jednak możemy się starać, aby tak było. Najważniejsze jest pozwolić, na bycie sobą każdemu. Nie tylko naszemu partnerowi. Nie można na siłę chcieć zmieniać naszej drugiej połówki. Trzeba akceptować wybory i decyzje naszej miłości, nawet jeśli nie do końca się z ta decyzją zgadzamy. Pozwolić na hobby i pasje, nawet jeśli nie jesteśmy jej zwolennikiem, i uważamy ją za stratę czasu.
Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem świadczącym o tym czy do siebie pasujecie jest chęć spędzania ze sobą swojego wolnego czasu, bo jeśli notorycznie siedząc ze swoją drugą połówka masz ochotę ubrać się i spotkać ze swoją przyjaciółka, bądź umówić kolegą na piwo to relacja nie ma najmniejszego sensu. Po co męczyć się samemu, i zabierać czas swojemu partnerowi. Zakończ to i pozwól partnerowi znaleźć osobę, która będzie uwielbiała spędzać z nią czas. Oczywiście mówimy tutaj o sytuacji, kiedy notorycznie czas spędzany z drugą połówka nas męczy, bo to że czasami wolimy wyżalić się czy spędzić czas z przyjaciółką czy przyjacielem jest normalne, a nawet może pomóc. Będzie czas, abyście mogli za sobą zatęsknić.
Kolejny bardzo ważny czynnik. Czy jej/ jemu ufasz? czy możesz bez sprawdzania puścić swojego partnera na imprezę? Czy kiedy zobaczysz leżący na stole telefon, kiedy on się kąpie nawet nie pomyślisz, żeby sprawdzić co w nim jest ?
Jeśli weźmiesz telefon bez zastanowienia, i na imprezie musisz być tylko z nim, bo jak pójdzie sam to i tak bombardujesz go telefonami nie ma to sensu. Nie znaczy to, że nie pasujecie do siebie, ale musisz pobyć sama ze sobą, i zastanowić się dlaczego tak naprawdę nie ufasz, i czy tylko jemu nie ufasz. Jeśli nie ufasz właściwie nikomu to zakończ ten związek, i popracuj nad sobą. Będzie on możliwy dopiero wtedy jak sama/sam odpowiesz sobie na pewne pytania. Czego oczekujesz od partnera ? co dajesz od siebie ? i czy jest równowaga pomiędzy braniem i dawaniem, bo musi być równowaga. Musisz brać, i dawać. Dzięki temu nie będziesz podirytowana, że jesteś praczką sprzątaczką, a także nie robiąc wszystkiego sama dasz partnerowi się wykazać.
Reasumując, jeśli dwoje ludzi pracuje nad sobą i związkiem to wszystko jest do wypracowania, a już na pewno większość, a jeśli kochacie się na prawdę to warto walczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here