Czy test na alkoholizm działa?

0
909

Dużo osób ma mieszane uczucia gdy chodzi o alkohol. Z jednej strony jest to substancja, która jest powszechnie akceptowana i stosowana podczas wielu spotkań towarzyskich. Z innej strony jest to powód, dla których wiele osób traci swoje zdrowie, swoich najbliższych, a ostatecznie nawet i swoje życie. Dlatego też zwłaszcza ci, którzy dorastali w otoczeniu osób uzależnionych od alkoholu, ostrożnie podchodzą do całego temat.

Jednakże ostatecznie bardzo trudno jest sprawdzić, kiedy picie przeradza się w coś groźnego. Tak naprawdę bowiem jest to sprawa bardzo indywidualna i tylko osoby, których to bezpośrednio dotyczy mogą stwierdzić, czy spożywanie alkoholu staje się objawem choroby, nie zaś niewinnym przyzwyczajeniem. Przydatne w podjęciu decyzji o tym jak reagować, mogą okazać się testy na alkoholizm.

Test na alkoholizm jest narzędziem, z którego korzysta się zarówno w poradniach zdrowia psychicznego, ośrodkach uzależnienia, jak i w momentach, gdy ktoś martwi się o swoje zdrowie. Testy tego typu są bowiem dostępne w różnych formach na stronach internetowych. W zależności od strony z jakiej ktoś korzysta, test taki może być mniej lub bardziej przydatnym źródłem informacji. Dlatego też trudno stwierdzić czy test na alkoholizm działa, czy też jest stratą czasu. Wiele zależy tutaj od sytuacji danej osoby i powodów, dla których ktoś decyduje się rozpocząć taki test. Jednakże warto zauważyć, że testy na alkoholizm to temat, który z reguły interesuje tylko osoby, mające już pewien problem z piciem napojów wysokoprocentowych. Nie ma bowiem innego powodu, aby podejmowali decyzję o teście. Na dodatek pytania na takich testach mogą być dobrą wskazówką na temat tego, co należy rozważać podczas sprawdzania, czy nie ma się problemów z uzależnieniem.

Wśród pytań są te o problemy wynikające z picia, o częstość spożywania alkoholu, o emocje jakie wzbudza alkohol, a także o próby jego odstawienia. Często brana jest też pod uwagę historia rodzinna, która może wskazywać na skłonność do uzależnienia. Ostateczny wynik testu zazwyczaj daje trochę do myślenia, co często jest pierwszym krokiem w stronę wprowadzenia potrzebnych zmian do życia codziennego. Niekiedy też testy na alkoholizm, nawet te robione poprzez powszechnie dostępne strony internetowe, mogą zachęcić do podjęcia terapii. Zatem to czy test na alkoholizm działa może zależeć od podejścia danej osoby. Jednakże zazwyczaj testy takie stanowią bardzo cenne narzędzie, które potrafi stanowić motywację do uzyskania nowej perspektywy.

Źródło: https://uzaleznienia-terapia.pl/test-na-alkoholizm/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here