Domowe sposoby na biały uśmiech

Każdy z nas marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Najlepiej takim, jaki mają gwiazdy filmowe. Ale nie każdy niestety może cieszyć się ładnymi, białymi i zdrowymi zębami. I nie jest to jedynie kwestia higieny. Czasami na kolor naszego uśmiechu mają wpływ złożone czynniki genetyczne. Nie każdy ma szansę uzyskać wymarzoną biel, ale warto nieco dopomóc naturze.

Oczywiście odpowiednia pielęgnacja i higiena mają niebagatelny wpływ na wygląd naszych zębów. Przede wszystkim należy przestrzegać codziennego rytuału szczotkowania zębów. Trzeba to robić koniecznie po każdym posiłku, ponieważ zalegające bakterie bardzo szybko mogą doprowadzić do mikro uszkodzeń szkliwa. Należy o tym pamiętać, szczególnie, jeśli chcemy zachować biel naszych zębów na długo. Dodatkowe mycie po spożyciu napojów również jest wskazane. Zarówno kawa jak i herbata pozostawiają na zębach bardzo nieestetyczny ciemny osad. Natomiast słodkie napoje to najprostsza droga do wyhodowania próchnicy. Dlatego szczotkowanie zębów po każdym piciu pomoże utrzymać jamę ustną w dobrym stanie.

Aby optycznie wybielić zęby przyda się również nić dentystyczna. Za jej pomocą wyczyścimy dokładnie każdy trudno dostępny zakamarek pomiędzy zębami i przy dziąsłach. Na rynku dostępne są również specjalne pasty oraz płyny do jamy ustnej, które mają właściwości wybielające. Pasty do zębów z opcją wybielania zawierają małe drobinki, które polerują i czyszczą powierzchnię szkliwa, dlatego zęby wydają się bielsze. U dentysty można również wykonać profesjonalne zabiegi wybielające. Nie są one tanie, ale w większości bardzo skuteczne. Jeszcze inną możliwością są paski wybielające lub działające na tej samej zasadzie kremy, które należy stosować nawet kilka tygodni. Plusem tej opcji jest możliwość przeprowadzenia zabiegu wybielania w domu.

Ale preparaty, które pomogą w walce z przebarwieniami znajdziemy nie tylko w sklepie czy w aptece. Wiele produktów, które zawsze mamy w domu ma działanie wybielające. Zatem czym wybielić zęby, jeśli akurat nie mamy pod ręką profesjonalnych środków?

Kurkuma
Ta popularna egzotyczna przyprawa, która nadaje żółtą barwę curry, może skutecznie pomóc w walce z osadem na zębach, jeśli tyko będzie regularnie stosowana. Można ją dodać do ulubionej pasty lub używać domowej mikstury z kurkumy i oleju kokosowego.

Soda oczyszczona
Soda również pomoże delikatnie wybielić zęby. Należy jej jednak używać z umiarem i rozsądkiem, gdyż zbyt częste szorowanie zębów może uszkodzić szkliwo. Soda bowiem działa na zasadzie peelingu, a więc zbyt wrażliwe zęby mogą ucierpieć przy jej nadużywaniu.

Węgiel aktywny
To świetna metoda, która przynosi zaskakująco dobre skutki już po pierwszym zastosowaniu. Do wybielania nada się węgiel z apteki w formie kapsułek lub tabletek. Ten w kapsułkach będzie o wiele prostszy w obsłudze. Tabletki należy przed użyciem dokładnie sproszkować. Odrobinę węgla dodajemy do stosowanej codziennie pasty. To bezpieczniejsza opcja. Można również wymieszać węgiel z dowolnym jadalnym olejem. Podobnie jak w przypadku sody należy być tu dość ostrożnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here