Endermologia

Medycyna estetyczna bardzo się rozwinęła i dzisiaj tak naprawdę każdy może z niej skorzystać. Jeżeli chcemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu, to możemy zdecydować się na zabieg endermologii, który jest coraz bardziej popularny.

Co to jest endermologia?

Endermologia to inaczej masaż wykonywany specjalnym urządzeniem pod ciśnieniem. Profesjonalnie wykonany masaż rozbija tkanki tłuszczowe i zmniejsza cellulit. Zabieg endermologii jest skierowany nie tylko do osób, które chcą schudnąć i posiadać piękne ciało. Taki masaż sprawdza się również w trakcie rehabilitacji. Zalecany jest on osobom cierpiącym na ból kręgosłupa, mięśni oraz tym, którzy posiadają choroby reumatyczne.

Zabieg endermologii nie jest zabiegiem nieprzyjemnym i nie sprawia bólu. Jednak różni się on od innych zabiegów tego typu tym, że pacjent musi być ubrany w specjalny kostium. Jest to konieczne, ponieważ dzięki temu masaż będzie bardziej skuteczny.

Jakie są efekty endermologii?

Dla wielu osób z całą pewnością najważniejsze są endermologia efekty. Warto więc zwrócić uwagę na to, że efekt endermologii widać już zazwyczaj po pierwszym zabiegu. Nasze ciało wygląda po prostu lepiej, ponieważ zostaje pobudzony układ limfatyczny, zostaje przyspieszona przemiana materii oraz rozpoczyna się proces usuwania toksyn i płynów z organizmu. Jednak nie możemy oczekiwać, że po pierwszym zabiegu endermologia efekty spełnią wszystkie nasze oczekiwania. Trzeba przejść odpowiednią ilość zabiegów, żeby móc cieszyć się jej wszystkimi dobrodziejstwami.

Ile zabiegów endermologii jest wskazanych?

Jeżeli chcemy korzystać z endermologii, żeby poprawić pracę organizmu oraz sprawić, że nasze ciało będzie piękniejsze, to na pewno będziemy musieli skorzystać z więcej niż jednego zabiegu endermologii. Specjaliści zalecają stosowanie serii 10-12 zabiegów i na takie minimum powinniśmy się przygotować, żeby efekty endermologii były odpowiednie. Oczywiście jeśli będzie potrzeba lub będziemy chcieli więcej zabiegów, to jest to możliwe. Jednak w takim przypadku powinniśmy sobie zrobić przerwę po serii zabiegów i zapisać się na masaże endermologiczne dopiero po jakimś czasie. Tak zalecają lekarze, więc warto to wziąć pod uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here