Jak wybrać ergonomiczne krzesło biurowe do pracy

Praca biurowa wydaje się być łatwa i przyjemna. Nie do końca jest to prawdą. Siedząc bardzo obciążamy kręgosłup, co może mieć katastrofalne skutki. Jak wybrać krzesło biurowe, które będzie ergonomiczne?

Wysokość i oparcie

Wybierając krzesła biurowe Poznań, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wysokość krzesła. Najkorzystniejsze jest wybranie krzesła z możliwością regulacji wysokości.

Trzeba pamiętać, że siedząc na krześle nogi powinniśmy trzymać oparte na ziemi, a kolana powinny być ugięte pod kątem 90 stopni. Jest to pozycja, która zapewni wygodne podparcie, które odciąży kręgosłup.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest oparcie krzesła. Najbardziej ergonomiczne krzesła biurowe Poznań mają oparcia wyprofilowane. Bardzo ważne jest podparcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, który jest najbardziej narażony na niekorzystny ucisk.

Warto również zadbać, by oparcie było wyposażone w zagłówek. Oparcie głowy na kilka sekund powoduje rozluźnienie mięśni.

Podłokietniki- ulga dla rąk

Krzesło obrotowe biurowe wyposażone w wygodne podłokietniki również wpływa na komfort pracy. Najczęściej podłokietniki są wąskie i nieruchome. Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie.

Warto wybierać krzesła biurowe Poznań z podłokietnikami, które są szerokie i wygodne. Warto również zwrócić uwagę, by na podłokietnikach znajdował się wygodny materiał, który zmniejsza ucisk na przedramionach. Podłokietniki, które są regulowane i ustawiają się w zależności od kata nacisku to ergonomiczne rozwiązanie.

Kółka – wygodna jazda

Krzesło obrotowe biurowe wyposażone w kółka to kolejne udogodnienie. Dzięki kółkom nie trzeba wstawać w trakcie pracy, by zmienić pozycję przy dużym biurku.

Kółka należy dobierać w zależności od rodzaju podłogi, na której będzie stało krzesło biurowe Poznań. Kółka plastikowe są najpopularniejsze, ale nie najwygodniejsze. Są to kółka tanie, ale trzeba pamiętać, że mogą rysować podłogę. Kółka kauczukowe nadają się do każdej powierzchni. Świetnie sprawdzą się na płytkach, panelach, parkiecie czy dywanie.

Wybierając krzesło obrotowe biurowe warto poświęcić mu chwile uwagi. Dobry, przemyślany zakup to gwarancja wygody, która ma ogromne znaczenie, gdy w pozycji siedzącej spędzamy wiele czasu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEndermologia
Następny artykułTektura falista

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here