Flebologia

Rozwój medycyny to nieprzerwany proces. Wpływające na siebie wzajemnie różne dziedziny wiedzy determinują kształtowanie się kolejnych gałęzi tej nauki. Jedną z takich gałęzi jest flebologia, dział medycyny zajmujący się diagnostyką i leczeniem różnego rodzaju schorzeń żył. Z pomocy specjalistów w tym zakresie skorzystać można w centrum flebologii.

Wiedza o chorobach żył — flebologia

Współczesna medycyna proponuje pacjentom rozwiązania problemów zdrowotnych, które jeszcze do niedawna uznawane były za wyjątkowo trudne do wyeliminowania lub ich leczenie wiązało się z ogromnymi kosztami i dostępne było tylko dla nielicznych. Rozwój nauki i współpraca specjalistów różnych dziedzin, doprowadziły do stopniowego zaniku granic między medycyną dostępną dla ogółu a tą „ekskluzywną” dla wybrańców. W przypadku flebologii jest to niezmiernie ważne, ponieważ choroby naczyń krwionośnych dotyczą ogromnej liczby ludzi na całym świecie. I choć wydawać by się mogło, że żylaki, powszechnie znane jako pajączki, są problemem głównie kobiecych nóg, które wyglądają przez nie nieestetycznie, to rzeczywistość przedstawia się zgoła inaczej.

Komu pomoże klinika flebologii

Choroby żył dotykają mężczyzn niemalże w takim samym stopniu jak kobiety, a objawiające się zgrubieniami i wyraźnie odznaczonymi żyłami niewinne pajączki, są problemem znacznie poważniejszym, niż ich spopularyzowana nazwa na to wskazuje. Nieleczona choroba żył może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak zapalenie żył, zakrzepica żylna czy zatorowość płucna, których lekceważenie może skutkować śmiercią pacjenta. W celu uzyskania diagnozy należy skorzystać z pomocy, jaką oferuje klinika flebologii i praktykujący w centrum flebologii chirurdzy. Dzięki takim badaniom jak USG Doppler żył, specjalista jest w stanie dobrać odpowiednią formę leczenia przypadłości dla każdego pacjenta indywidualnie. Często stosuje się kompresjoterapię, czy też skleroterapię, które należą do nieinwazyjnych metod leczenia. Jednak w przypadku zaawansowanego stadium choroby konieczne staje się przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Taka sytuacja ma miejsce najczęściej w momencie stwierdzenia niewydolności żyły odpiszczelowej, co wymaga już poważniejszej interwencji medycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here