Jak dopasować kołdrę do zapotrzebowania dziecka

Poszukując kołder dla niemowląt i kilkulatków, rodzice zastanawiają się nad tym, jakie produkty będą najlepsze. Zdrowy i bezpieczny sen jest kluczowy dla rozwoju pociech w każdym wieku. Kołdry dziecięce muszą posiadać właściwy rozmiar i wypełnienie z odpowiedniego materiału. Jakie kołdry dla dzieci będą najbardziej odpowiednie?

Jaki rozmiar kołdry wybrać?

Wymiary pościeli są szczególnie istotne. Mają bowiem wpływ na komfort i bezpieczeństwo najmłodszych. Kołdra dla dziecka musi być dopasowana do wielkości łóżka i wieku pociechy. Warto zadbać o to, aby długość przedmiotu odpowiadała długości materaca. Szerokość również można dopasować w ten sposób. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również zakup nieco szerszej kołdry, która zagwarantuje dziecku szczelne okrycie. Kołdry dziecięce dla niemowląt i maluchów poniżej 5. roku życia powinny mieć wymiary 60×120 cm lub 100×135 cm. Odpowiedni rodzaj należy dopasować do wielkości łóżeczka. Do takiej kołdry warto dołączyć poduszkę o wymiarach 40×60 cm. Dla dzieci w wieku 5 – 10 lat odpowiednie z pewnością okażą się modele o wymiarach 140×200 cm.

Dobór odpowiedniego wypełnienia

Równie istotnym aspektem wyboru kołdry dla dzieci jest dopasowanie odpowiedniego materiału wypełnienia. Należy tutaj wziąć pod uwagę skłonność pociechy do alergii, poziom termoregulacji, oddychalność i dostosowanie do warunków pogodowych. Jednym z korzystnych wyborów może okazać się dziecięca kołdra wełniana. To odpowiednie rozwiązanie dla dzieci uczulonych na roztocza. Pościel z naturalnego materiału zapewnia dobrą izolację cieplną i odprowadzanie wilgoci. Należy jednak pamiętać, że niektóre maluchy mogą mieć alergię na wełnę. Wśród popularnych wypełnień kołder pojawiają się również puch i pierze. Takie wypełnienie jest lekkie i zapewnia dobrą termoregulację, tak samo jak wełna, może jednak powodować uczulenia. Jak wybrać pościel dla alergików?

Kołdra dla małego alergika

Kołdra dla dziecka ze skłonnością do uczuleń może posiadać wypełnienie m.in. z silikonu, włókien bambusowych lub jedwabiu. Każdy z tych rodzajów może okazać się korzystnym rozwiązaniem. Poszukując odpowiedniej kołdry, zaleca się również zwrócić uwagę na jej jakość i posiadane certyfikaty. Właściwie dobrana pościel zapewni pociechom zdrowy i spokojny sen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here