Klinika przeszczepu włosów w Katowicach

Gęste, zdrowe włosy to atuty urody zarówno u kobiet, jakie u mężczyzn. Często dane nam są z natury, jednak czasami trzeba o nie bardziej zadbać. Nawet jeśli ma się tak zwane dobre geny, styl życia może sprawić, że włosy nie będą wyglądać zbyt dobrze. Czasami mogą pojawić się również choroby, takie jak na przykład łysienie plackowate. Wtedy przeszczep włosów Katowice będzie metodą leczenia, która pozwoli pokonać łysienie.

Przeszczepianie włosów – podstawowe informacje na temat tej metody leczenia

Na czym polega przeszczepianie włosów, w jaki sposób się to robi? Na skórze głowy pacjenta określa się tak zwany obszar dawczy lub inaczej biorczy. Dokładnie z tego miejsca pobiera się grafty, a zatem cebulki włosowe wraz z mieszkami, a także niewielkim fragmentem skóry. Podczas tego samego zabiegu ma miejsce przeszczepianie włosów na nagie miejsca na skórze głowy. Cały zabieg trwa kilka godzin. Klinika przeszczepu włosów włosów jest miejscem, w którym podczas zabiegu używa się robotów medycznych. To właśnie one wspierają podczas pobierania mieszków włosowych, dzięki czemu wszystko przebiega mniej inwazyjnie i łączy się z mniejszym bólem i stresem dla pacjenta.

Nowoczesna klinika przeszczepu włosów

Warto wiedzieć o tym, że jedynie kilka klinik na terenie Polski to miejsca, w których wykorzystuje się naprawdę nowatorskie i nowoczesne metody pracy. Dzięki temu pacjent szybciej powraca do pełni sił, rekonwalescencja trwa krócej. Poza tym lepsze są również efekty, które będzie można zauważyć jednak dopiero po kilku tygodniach. Skóra na głowie pacjenta musi się przecież zagoić. Poza tym wzrost włosów to proces fizjologiczny, który trochę trwa. Mniej więcej po czterech lub 5 tygodniach pojawią się baby hair, które są najlepszym dowodem na to, że wszystko przebiegło pozytywnie.

Ile kosztuje przeszczep włosów Katowice?

Ile kosztuje ta metoda leczenia? Czy można liczyć na refundację w ramach ubezpieczenia w NFZ? Każdy pacjent musi wiedzieć o tym, że przeszczep włosów finansuje się z własnych środków. Obecnie nie jest to metoda finansowana w ramach ubezpieczenia. Cena za zabieg waha się w zależności od kliniki, warto zatem skonsultować to na miejscu. Efekty można zobaczyć na zdjęcia zamieszczonych w internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here