kosz na śmieci

Freeganizm – jeśli ktokolwiek o tym słyszał, wie że niesie on za sobą masę kontrowersji. Osoby, które wyznają tą dietę potocznie mogą słyszeć, że jedzą jedzenie prosto ze śmietnika czy kontenera. Nic dziwnego, okazuje się, że jest to prawda. Wiele osób traktuje ten styl życia z pogardą, wcale nie powinno jednak tak być. Na czym polega ten styl życia i w jaki sposób działa?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/freeganizm/

Freeganizm – czym jest?

Freeganizm jest to styl życia, który potocznie, polega na spożywaniu jedzeniu ze śmietnika. Nie znaczy w nim jednak tylko o to. Nazwa „freeganizm” powstała z połączenia dwóch  anglojęzycznych słów: free (z ang. za darmo) oraz weganizm (dieta, w której nie spożywa się produktów podchodzenia zwierzęcego jak np. mleko, mięso, jajka, nabiał itp.).

Freeganizm – jaka jest jego idea

Freeganizm jest nie tylko sposobem na oszczędność pieniędzy. Idea freeganizmu jest taka, że osoby, które go uznają starają się uświadomić innych, ile żywności i jedzenia zostaje wrzuconych do kosza na śmieci, pomimo tego, że wciąż jest dobra do spożycia. 

Niestety obecnie na świecie panuje w wielu krajach głód. Niestety w dużej ilości miejsc na świecie, jedzenie, które przyszło w uszkodzonym opakowaniu, lub nie wygląda jak produkt pierwszej świeżości, nie może zostać oddane potrzebującym i nadaje się tylko do kosza. 

Freeganizm – zasady

Główną zasadą freeganizmu jest przede wszystkim niemarnowanie żywności. Nie dotyczy to tylko supermarketów czy restauracji, ale także indywidualnych osób. Dodatkowo bardzo ważny w tym wszystkim jest szacunek. 

Podczas szukania w śmietniku, nie rozwala się innych produktów. Nie śmieci wokół kontenera na śmieci, oraz nie przestawia się go na inne miejsce. Jeśli śmietniki do danego sklepu są zamykane, nie powinniśmy się do nich włamywać, tylko omijać je.

Zobacz też: http://www.galax-sport.pl/wiesc-wspaniale-zycie-poznaj-odpowiedz-pytanie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here