Idealnie czysta zmywarka

W dzisiejszych czasach, nasze domy obfitują w sprzęty ułatwiające nam codzienne funkcjonowanie, oraz pomagające w znaczny sposób zaoszczędzić cenny czas.
Pralka z powodzeniem wyręczy nas w żmudnym procesie prania, zmywarka umyje i osuszy naczynia, a najnowocześniejsze odkurzacze samodzielnie odkurzą i zmyją podłogę.
Czyż to nie jest zachwycające?
Jednak aby cieszyć się sprawnym sprzętem i jego funkcjonalnością przez kilka dobrych lat, należy przede wszystkim pamiętać o jego czyszczeniu, oraz konserwacji. Najnowsze sprzęty, posiadają już programy, pozwalające na ich samooczyszczenie. Jednak mimo to od czasu do czasu, warto jest pochylić się nad swoimi domowymi pomocnikami i przyjrzeć się, czy nie potrzebują standardowego wyczyszczenia szmatką, oraz płynem czyszczącym.
Czyszczenie zmywarki, często przyprawia domownikom niemały kłopot. Zastanawiają się od czego zacząć i jak to zrobić, aby nie uszkodzić żadnej z ważnych części urządzenia. Zmywarka jest sprzętem, który powinien być regularnie myty oraz czyszczony. Jest ona bowiem szczególnie narażona na rozwój niekorzystnych bakterii, gdyż często wkładamy to niej talerze z resztami jedzenia, które mogą po procesie zmywania zalegać nie tylko w uszczelkach urządzenia, ale i w jego wnętrzu oraz filtrach. Zabierając się do mycia zmywarki pierwszy raz, warto jest zapoznać się z instrukcją obsługi, aby dowiedzieć się, które jej części możemy bezpiecznie wyjąć w celu ich umycia, a których absolutnie nam demontować nie wolno.
Wyjmijmy z wnętrza zmywarki pojemnik na sztućce, oraz wszystkie szuflady na naczynia. Akcesoria te umyjmy w zlewie, z dodatkiem standardowego płynu do mycia naczyń.
Kolejną bardzo ważną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, to filtr naszego urządzenia. O jego czystość musimy zadbać przede wszystkim, odpowiada on bowiem za jakość wody, którą będą myte nasze naczynia. Umyjmy go w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń, w razie większych zabrudzeń czy resztek jedzenia, użyjmy do jego czyszczenia delikatnej szczoteczki. Po umyciu filtra zwróćmy również uwagę, czy nie osadził się na nim kamień. Jeśli tak jest możemy użyć specjalnego środka do pozbywania się osadów z kamienia, lub po prostu włożyć na kilka minut filtr do octu.
W następnej kolejności umyjmy dokładnie, za pomocą szmatki z płynem do mycia naczyń całe wnętrze zmywarki, przyjrzyjmy się dyszom myjącym, czy ich otwory są drożne.
Szczególną uwagę zwróćmy na uszczelki urządzenia, w ich zakamarkach z łatwością zbiera się brud i resztki spożywcze.
Umyjmy również panel sterowania zmywarki, oraz jej drzwi z zewnątrz. Dla dodatkowej dezynfekcji urządzenia, możemy wykonać jeden pusty cykl zmywania w wysokiej temperaturze, z dodatkiem sody oczyszczonej oraz z octu.
Dbajmy o to, aby przynajmniej raz na klika tygodni, nasza zmywarka została gruntownie wyczyszczona, poza tym warto każdego dnia zwracać uwagę na to, aby w jej wnętrzu nie pozostawiać resztek jedzenia. Tak zadbany sprzęt, pozwoli nam cieszyć się swoją pomocą przez wiele długich lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here