Keratyna. Włosy piękne, jak z reklamy

Każda kobieta marzy o pięknych i zadbanych włosach. Która z nas nie chciałaby mieć pięknych i błyszczących włosów, bez konieczności wydawania fortun i spędzania kilku godzin w łazience, jak tylko będzie zamierzała wyjść do ludzi.
Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak działa keratyna, po co się ją robi, jakie są jej plusy i minusy.
Zacznijmy od działania.
Keratyna to specyficzne białko wytwarzane w mieszkach włosowych. Tworzy swoistą ochronę przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego, a także takimi, które same sobie tworzymy. Mam tutaj na myśli suszenie włosów gorącym powietrzem suszarki, czy prostowanie je prostownicą temperatura powyżej 180 stopni (taka jest optymalna teoretycznie bezpieczna temperatura dla naszych włosów). Kiedy zdecydujemy się fundować naszym włosom takie zabiegi, warto używać sprayów termoochronnych i zabezpieczyć nasze włosy przed uszkodzeniem.
Kiedy nadejdzie czas, że nasze włosy są już poniszczone i nasza naturalna ochrona włosów w tym keratyna zostanie z naszych włosów zabrana, bądź nasz naturalny proces ochronny włosa nie nadąża wystarczająco produkować stabilną łodygę, z naszych pięknych do tej pory włosów zostają dziwnie wyglądające, pozbawione blasku, połamane strąki.
Wtedy kobiety zaczynają szukać informacji, jak temu zaradzić. Przetrzepują internet w poszukiwaniu informacji jak odbudować, zadbać,odratować swoje włosy. Zazwyczaj poza ścięciem natrafiają na artykuły właśnie o prostowaniu keratynowym.
Na czym to polega? Mówi się o prostowaniu keratynowym, ale proste włosy po tym zabiegu to jedynie efekt uboczny po wniknięciu keratyny. Włosy są po keratynie maksymalnie odżywione, wręcz obciążone. Pięknie się błyszczą, łatwo się je rozczesuje.
Po wykonaniu tego zabiegu możemy się cieszyć pięknymi włosami do 6 miesięcy. Dlatego jest to ulubiony zabieg kobiet z kędziorkami na głowie, ponieważ teraz mogą bez prostowania cieszyć się prostymi włosami, i to nie wstając godzinę wcześniej rano, aby się wystylizować, a i tak spoglądając za okno czy przypadkiem nie pada deszcz, i ich wysiłki będą widoczne przez kilka minut.
Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?
Sama keratyna nie może niszczyć włosów, bo jest to naturalne białko, które produkuje nasz organizm. Tylko, że u niektórych kobiet proces ten jest zaburzony. Czasami z naszej własnej winy, narażając nasze włosy na więcej niż potrafią się ochronić. Warto wiedzieć, że po prostowaniu keratynowym nie możemy używać już szamponów przeciwłupieżowych, odżywek i szamponów z popularnych supermarketów (te zazwyczaj są naszpikowane silikonem), co powoduje szybsze wypłukanie keratyny, a przecież wykonując ten zabieg chcemy cieszyć się nim jak najdłużej się da. Warto zaopatrzyć się w specjalne szampony i odżywki przeznaczone do pielęgnacji włosów po tym zabiegu, i robić wszystko według wskazań osoby, która nam zabieg wykonywała.
Reasumując. Jeśli Twoje włosy są zniszczone, puszące się, pozbawione blasku, albo będąc posiadaczką loków marzą Ci się proste włosy ten zabieg pozwala spełnić w pełni marzenie o pięknych prostych włosach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here