Szpilki to symbol kobiecości
fot. Pixabay.com

Szpilki to symbol kobiecości. Zarezerwowane tylko dla pań, sprawiają, że wyglądają naprawdę zjawiskowe. Chodzenie w szpilkach to jednak sztuka i dla wielu osób bywa trudna. Jak więc się jej nauczyć? Istnieje na to kilka sposobów. Podpowiadamy najlepsze z nich!

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/jak-chodzic-w-szpilkach/

Porady dla pań, które dopiero uczą się chodzić w szpilkach

Noszenie szpilek jest nie lada wyzwaniem i nie każda z kobiet się na nie decyduje. A szkoda. Szpilki to taki element kobiecej garderoby, który naprawdę pozwala się poczuć wyjątkowo. Wyszczupla sylwetkę, wzmacnia łydkę, pomaga ćwiczyć mięśnie Kegla. Jednak nie tak prosto utrzymać równowagę w szpilkach i czuć się w nich swobodnie.

Jeśli planujesz swoje pierwsze wielkie wyjście w szpilkach, kup je na kilka dni przed wielkim wydarzeniem i ćwicz chodzenie na co dzień. Wystarczy to robić przed lustrem w domu, nie musisz od razu spacerować po ulicach. Dzięki temu nie tylko poćwiczysz utrzymywanie równowagi, ale także lepiej dopasujesz szpilki do Twoich stóp.

Kolejny ważny aspekt, na jaki należy zwrócić uwagę to odpowiedni dobór butów. Najlepsze będą skórzane – dopasuję się do stopy i pozwolą nodze oddychać. Poza tym skórzane szpilki to inwestycja na lata. Pamiętaj również, aby tak dopasować obuwie, by nie uciskało ani palców ani pięt. Rozmiar powinien więc być idealnie dopasowany do Twoich stóp, a proporcja i kształt buta do anatomii całego ciała.

Pierwsze kroki na szpilkach

Kiedy stawiamy pierwsze kroki na wysokich obcasach powinnyśmy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim istotna jest odpowiednia postawa ciała. Powinna być ona wyprostowana, z podniesioną głową i ściągniętymi w dół łopatkami. Ciało powinno być delikatnie napięte, ale nie można z tym przesadzić. W przeciwnym razie będziemy wyglądać bardzo sztucznie. Postawa neutralna to klucz do swobodnego chodzenia w szpilkach.

Palce stóp natomiast kieruj do przodu i stawiaj równolegle do siebie. Ciężar ciała również powinien być rozłożony równomiernie na całej stopie. Warto nauczyć się takiego sposobu chodzenia, w którym najpierw stawiamy piętę, a następnie przenosimy ciężar ciała na palce stóp. Pamiętajmy o tym, że choć możemy przeczytać dużo artykułów poradnikowych, a nawet obejrzeć filmy na YouTube o tym, jak chodzić w szpilkach, najważniejsza jest praktyka.

Zobacz też: http://magazyntuiteraz.pl/jaki-stroj-pasuje-do-twojej-sylwetki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here