Co kupić dziecku na prezent?

W ciągu roku jest naprawdę wiele okazji do tego, by podarować dziecku jakiś upominek – urodziny, Dzień Dziecka czy Mikołajki. Z czasem jednak pomysły na prezent się wyczerpują, a my nie mamy pojęcia, co kupić maluchowi, by był z tego zadowolony. Jakie prezenty sprawdzą się najlepiej oraz na co powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupów?

Przede wszystkim powinniśmy dostosować prezent do wieku dziecka. Dla najmłodszych dzieci najlepszym pomysłem będą zabawki, które pobudzą ich wyobraźnię oraz pozytywnie wpłyną na ich rozwój. Pod uwagę powinniśmy wziąć zabawki interaktywne, takie jak mówiący miś czy stolik interaktywny, który nie tylko bawi, ale również rozwija. Dla nieco starszych dobrym pomysłem będą czytanki dla dzieci. W wieku przedszkolnym oraz w pierwszych klasach podstawówki maluchy zaczynają swoją przygodę z czytaniem, dlatego jest to dobry czas, by podarować im książki, które ułatwią naukę literek oraz poprawnego czytania.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę podczas kupowania prezentu dla dziecka jest to, czym się ono interesuje. W najmłodszych latach często dziecko samo nie powie, co lubi, ale możemy zauważyć jakie predyspozycje wykazuje. Jeśli Twoja pociecha często sięga po kredki – kup jej zestaw do malowania albo kolorowankę. Jeśli Twoje dziecko lubi spędzać czas aktywnie, kup mu rowerek albo piłkę. Jeśli wykazuje zainteresowanie książkami, kup mu czytanki dla dzieci. Prezent odpowiednio dobrany do zainteresowań najmłodszych to strzał w dziesiątkę.

Warto zadbać również o bezpieczeństwo dziecka, szczególnie jeśli jest ono naprawdę małe i do końca nie wie co do czego służy. Kupując upominek dla kilkulatków powinniśmy unikać zabawek, które posiadają małe elementy, ponieważ dziecko mogłoby je połknąć, myśląc, że to cukierki. Najlepiej, by prezent był wykonany z bezpiecznego materiału, który nie będzie miał negatywnego wpływu na zdrowie malucha.

Pamiętaj jednak, że prezent wcale nie musi być materialny. Możesz po prostu spędzić ten dzień w wyjątkowy sposób. Dzieciaki uwielbiają się bawić, dlatego doskonałym pomysłem będzie zabranie dziecka na plac zabaw lub na salę zabaw. Jeżeli aktualnie w Twoim mieście lub w okolicy jest wesołe miasteczko to również będzie świetną atrakcją dla malucha. Jeżeli jednak nie chcesz wydawać zbyt wielu pieniędzy – a zabierając dziecko na wesołe miasteczko byłoby to nieuniknione – możesz zabrać je oraz całą rodzinę na wycieczkę za miasto. Zabierz swoją pociechę do restauracji na pyszny deser lub przygotuj piknik ze smacznymi przekąskami. Dziecko będzie zachwycone, jeśli własnoręcznie przygotujesz dla niego ciasto lub tort w kreatywnej formie. Szczególne zadowolenie z pewnością wywoła ciasto z wizerunkiem jego ulubionego bohatera z bajki. Jednak jeśli to przekracza Twoje umiejętności kulinarne możesz zlecić wykonanie takiego tortu ciastkarni, która zrobi to profesjonalnie.

Pomysłów na prezenty dla dzieci jest naprawdę wiele. Czy to będzie piłka, puzzle, czytanki dla dzieci czy może wypad do sali zabaw, zależy tylko wyłącznie od Ciebie oraz Twojej pociechy. Zastanów się, co tak naprawdę lubi Twój maluch i z czego będzie najbardziej zadowolony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here