Komputery wymagają czyszczenia

Użytkowanie komputera nie jest w obecnych czasach przywilejem. Wykonywanie codziennych obowiązków, nawet tych domowych, jest we współczesnym, coraz szybciej pędzącym przed siebie świecie, koniecznością. A dzieje się tak dlatego, że rozwijająca się technika, oprócz tego, że ułatwiła nam codzienne wykonywanie zadań, a niektóre wręcz zlikwidowała, to przysporzyła nam nowych szans i wyzwań, w ślad, za którymi pojawiło się nieoczekiwanie, mnóstwo nowych czynności, o których istnieniu w przeszłości nie mogliśmy mieć najmniejszego pojęcia. Jeśli mamy co do tego wątpliwości, wystarczy rzucić okiem wstecz, spoglądając na najbardziej śmiałe wizje futurystów żyjących trzydzieści, czy czterdzieści lat temu. Stanisław Lem, uważany przez współczesnych mu za bardzo przewidującego człowieka, nie był w stanie wymyślić ogromnej większości konstruowanych obecnie przedmiotów służących komunikacji. Trzeba jednak przyznać, że podróże kosmiczne, które powstały w jego wyobraźni, coraz bardziej przypominają nam to, co spełnia się w rzeczywistości na naszych oczach.
Jednak jeśli chodzi o narzędzia komunikacyjne i informacyjne, z jakich dziś możemy korzystać, i z jakich czerpiemy powszechnie wiedzę, to musimy stwierdzić, że postęp technologiczny w tej dziedzinie wyprzedził wszelkie oczekiwania. Dostęp do tak ogromnej ilości informacji, wykorzystywanej na tak szeroką skalę od Chin, przez Indie, Afrykę, Europę i obie Ameryki nie śnił się nawet filozofom. Cały ten postęp był możliwy dzięki rewolucyjnej zmianie podejścia do zasad funkcjonowania pieniądza. Nagłe pojawienie się nieograniczonych możliwości zarobkowych, jakie dawała stworzona na początku lat siedemdziesiątych możliwość kreacji pieniądza, uruchomiła lawinę przedsiębiorczości. Nowe pomysły, mające przynieść ich właścicielom upragnione bogactwo zaczęły się pojawiać w niespotykanej dotychczas ilości, bo ich realizacja stała się możliwa dzięki nieograniczonemu w praktyce dostępowi do środków finansowych, jakim dysponują powołane do wspierania rozwoju przemysłu instytucje.
W takich warunkach pojawiły się idee, które doprowadziły do powstania linii produkcyjnych, których celem jest dostarczanie na rynek komputerów osobistych na masową skalę. W ciągu kilkudziesięciu lat stały się one powszechne i wręcz niezbędne do funkcjonowania. Ciągle postępująca miniaturyzacja i szybkie postępy w zakresie gromadzenia i wytwarzania energii elektrycznej sprawiają, że ta rewolucja komputerowa ciągle odbywa się na naszych oczach. Komputery osobiste, laptopy i smartfony używane są niemal wszędzie, na przystankach, w kawiarniach, zakładach pracy i w domach. Używamy ich do nauki, pracy, rozrywki, a także do zakupów.
Ta intensywna eksploatacja ma również pewne wady. Nasze komputery, używane każdego dnia po kilka, a bywa, że i po kilkanaście godzin dziennie, narażone są na usterki i zabrudzenia. Szczególnie wrażliwa na gromadzenie różnego rodzaju zanieczyszczeń jest klawiatura. Drobne cząstki pożywienia, skóry czy włosów, gromadzą się nieustannie, tworząc z dnia na dzień coraz grubszą warstwę zanieczyszczeń. Do tego wszystkiego dochodzi kurz, który z większą ochotą zdaje się lgnąć do urządzeń elektrycznych, w tym do naszych komputerów. W związku z tym konieczne staje się okresowe czyszczenie komputera. Możemy je wykonać samodzielnie, ale warto zastanowić się nad tym, czy nie lepiej będzie powierzyć tę czynność wyspecjalizowanym przedsiębiorcom, którzy z pewnością najskuteczniej sobie poradzą z tym problemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here