rzeczy zakazane po botoksie

Botoks to zabieg, który jest wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej, głównie w celu pozbycia się niechcianych zmarszczek. Jest to szybka i skuteczna metoda, która zyskała niesamowitą popularność. Jednak, aby uniknąć niepożądanych powikłań, należy się stosować do kilku zaleceń po zabiegu. Jakich?

Kiedy widać efekty po botoksie?

Botoks jest to zabieg, który nie zajmuje wiele czasu, jednak na jego efekty, należy chwilkę poczekać. Pierwsze zmiany zauważalne są dopiero po około 2-3 dniach od wprowadzenia go w głąb skóry, efekt końcowy pojawia się po około 2 tygodniach.

Czego nie można wykonywać po botoksie?

Po zabiegu, przez okres około 5 godzin nie należy pochylać się oraz zadzierać głowy do tyłu. Masowanie oraz dotykanie twarzy, również jest zakazane. Chodzi głównie o to, żeby nieświadomie nie doprowadzić do przemieszczenia się substancji pod skóra. Może wtedy dojść do pewnych komplikacji, takich jak: opadająca powieka, czy nienaturalne uniesienie brwi.

Przez kolejne dwa dni, należy również unikać nadmiernej mimiki w miejscu zabiegu. Do kilku dni po zabiegu lepiej unikać nadmiernych ćwiczeń i treningów.

Następne dwa tygodnie, powinny odbyć się bez gwałtownych wahań temperatury. Należy unikać sauny, solarium czy kriokomory. Opalanie na zewnątrz i spacerowanie gdy za oknem jest temperatura poniżej 0, również jest zabronione.

Przeczytaj też: http://magazyntuiteraz.pl/cera-ziemista-jakie-sa-jej-przyczyny/

Jak pielęgnować skórę po botoksie?

Jeżeli chodzi o zalecenia pielęgnacyjne, to po wykonaniu botoksu nie należy wykonywać peelingu skóry twarzy oraz innych zabiegów kosmetycznych. Najlepiej odczekać miesiąc. Należy unikać również masażu twarzy, bez względu czy to masaż w domowym zaciszu, czy w salonie. Roller jadeitowy, również należy ostawić.

Jak spać w po botoksie?

Najlepiej po zabiegu utrzymywać głowę w pionowej pozycji. Przez około 4-6 godzin od wykonania zabiegu, należy bezwzględnie unikać pozycji leżącej. W innym wypadku może dojść do przemieszczenia toksyny botulinowej oraz komplikacji pozabiegowych. Po upływie tego czasu pozycja, w jakiej śpimy nie jest istotna. Najlepiej jest wykonywać botoks w porze porannej.

Botoks, a spożywanie alkoholu

Spożywanie alkoholu jest zakazane zarówno przed, jak i po wykonaniu zabiegu z użyciem jadu kiełbasianego. Głównie z tego względu, że alkohol działa rozkurczowo na naczynia krwionośne i zatrzymuje płyny w organizmie. Po zabiegu może pojawić się większy obrzęk oraz siniaki.

Źródło: https://www.majestysite.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here