Zalety i wady stołu ze szklanym blatem

0
1757

Stół o szklanym blacie staje się idealnym uzupełnieniem wystroju wnętrza. Sprawdzi się on zarówno w stylu minimalistycznym, jak i nowoczesnym. W ostatnich latach znacznie zyskał on na popularności, a także od nowa zdobył serca projektantów wnętrz. Sprawia on wrażenie eleganckiego, lekkiego i prawie niezauważalnego, dzięki czemu nie skupia na sobie całej uwagi, a także nie zdominuje przestrzeni. Jakie są wady i zalety stołu o szklanym blacie.

Stół szklany blat – zalety

Decydując się na zakup stołu o szklanym blacie, nie będziemy mieć problemu z jego znalezieniem. Jest on niezwykle łatwo dostępny. Na rynku jest szeroki wybór zarówno pod względem rozmiarów, kolorów, a także sposobów ich wykończeń. Pojawia się również wiele możliwości co do zastosowanego szklanego blatu. Możemy zdecydować się na szkło zarówno matowe, transparentne jak i barwione. W związku z tym, kolejną zaletą jest ich ogromny wybór i różnorodność. Dzięki temu zarówno wnętrze modernistyczne, jak i futurystyczne czy klasyczne, mogą zostać nim ozdobione. Kolejnym aspektem, przemawiającym na korzyść stołu ze szklanym blatem jest jego modny design. Bez względu, na który model się zdecydujemy, będzie on stanowił idealne dopełnienie aranżacji wnętrza. W tak łatwy sposób, możemy nadać naszemu pomieszczeniu dodatkowego, modnego wydźwięku. Okazuje się, że nie tylko do nowoczesnych wnętrz te stoliki się świetnie nadadzą. Są one w pewien sposób wielozadaniowe. Te, utrzymane w spokojnym, tradycyjnym tonie, bez zbędnych zdobień, okażą się niezastąpioną ozdobą, dla miłośników klasycyzmu. Kolejną zaletą, jest ich wytrzymałość. Większość boi się o szklane blaty, by nie zostały one szybko zniszczone. Nic bardziej mylnego, do produkcji stołów ze szklanym blatem wykorzystuje się wysokiej jakości szkło. Wcale nie tak łatwo rozbić taki stół. Odpowiednia obróbka szkła i jego hartowanie, gwarantuje wytrzymałość, oraz to że mebel posłuży nam przez lata.

Wady stołu o szklanym blacie

W zasadzie ciężko dopatrzyć się jego mankamentów. Możemy uznać za wadę, sposób ich czyszczenia. Jednak każdy, kto choć raz mył okna, wie jak ciężko jest poradzić sobie ze smugami i powstającymi zaciekami. Szkło jest specyficznym materiałem, które tak czy inaczej, będzie sprawiało pewne problemy, podczas utrzymywania go w czystości. Kolejną ważną kwestią, może być powstawanie zadrapań na stole o szklanym blacie. Jednak patrząc obiektywnie, rysy mogą pojawić się zarówno na meblach drewnianych jak i tych, wykonanych ze szkła. Jeśli jednak napawa nas to niepokojem, warto zdecydować się na matową odmianę szkła, gdzie te drobne mankamenty nie będą już tak widoczne. Tak naprawdę, próżno szukać większej ilości wad, bo po prostu ich nie ma. Przy odpowiednim dbaniu i pielęgnacji, co zresztą jest wymagane przy każdym rodzaju mebli, stół ze szklanym blatem posłuży nam przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here