Jak zaoszczędzić na środkach czystości

W każdym domu ekonomia rządzi, większość osób prowadzących gospodarstwo domowe lubi mieć kontrolę na wydatkami. Oprócz wydatków związanych z utrzymaniem mieszkania czy domu, dochodzi bardzo wiele innych ważnych spraw, na których czasami nie da się zaoszczędzić. Chemia gospodarcza jest bardzo dobrym celem naszego oszczędzania. Zatem, na co zwrócić uwagę aby sprzątanie nadal było komfortowe i skuteczne, a jednocześnie budżet zbytnio nie cierpiał.

Nie daj się omamić reklamie
Już coraz bardziej jesteśmy odporni na wszelkie chwyty marketingowe. Jednak niejednokrotnie dajemy się złapać na obietnice producenta, które czasami zupełnie mijają się z prawdą. Wszelkiego rodzaju nowości rynkowe, zawsze będą droższe od starych, dobrych i sprawdzonych preparatów. Ale nie zawsze będą lepsze! Nie zawsze musimy kupować wszelkie nowinki, wystarczy że porównamy składy preparatów będąc w sklepie. Naprawdę nie każdy musi być z wykształcenia chemikiem, aby zobaczyć, że większość składów różnych płynów, mleczek czy sprejów jest podobna. Zatem po co przepłacać, skoro za niższą cenę efekt będzie ten sam.

Preparaty czyszczące domowej roboty
Nie jest żadnym odkryciem, że czyszczenie piekarnika, usuwanie kamienia w łazience czy umycie toalety tak, aby przez kilka dni ładnie pachniała nie należy do prostych zadań. Jednak żaden, nawet ten najdroższy płyn nie zrobi tego za nas. A składniki aktywne będące w preparatach czyszczących są substancjami, które mamy na wyciągnięcie ręki za przysłowiowe grosze. Najpopularniejszą i czyszczącą wszystkie zabrudzenia jest mieszanka octu i zwykłej sody. Obie rzeczy do kupienia w sklepie spożywczym, natomiast sodę można już dostać na stoiskach z chemią gospodarcza w większych opakowaniach, niż soda z działu spożywczego. Spryskujemy wannę, umywalkę, zlew, ubikację, płytki octem a newralgiczne miejsca posypujemy sodą. Po kilku minutach spłukujemy i gotowe! Czyste i błyszczące, bez polerowania. Aby zniwelować zapach octu można do niego dodać olejki eteryczne, które równie kosztują kilka złotych.

Planuj zakupy środków czystości i śledź promocje
W każdej miejscowości znajduje się sklep w którym środki chemii gospodarczej są tańsze. Dlatego warto co jakiś czas wybrać się na większe zakupy właśnie w takie miejsce, robiąc niewielkie zapasy. Tak aby w momencie, gdy nagle czegoś zabraknie nie przepłacać.
Dodatkowo można zaglądać do gazetek różnych marketów, które proponują bardzo fajne okazje cenowe z których warto skorzystać. Jednak na promocjach marketowych czasami trzeba uważać, ponieważ niejednokrotnie atrakcyjna cena idzie za mniejszą pojemnością preparatu. Zatem bądźmy czujni, ponieważ marketingowcy nie śpią, a świat jest tak skonstruowany że każdy chce zarobić.
Zakupy przez internet również mają swoje plusy, ponieważ zakupiony towar zostanie przyniesione pod nasze drzwi. A nie ma co ukrywać, że wszelkiego rodzaju środki czystości są ciężkie. Zatem warto znaleźć w sieci zaufanego sprzedawcę oferującego dobre ceny i zaopatrywać się bez wychodzenia z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here