Suchy lód. Co nim czyścić?

Na początek warto wspomnieć, co to jest suchy lód. Jest to nic innego, jak dwutlenek węgla w fazie stałej, najczęściej pod postacią granulatu.
Zabieg ten jest określany jako bezinwazyjny, szybki i co więcej nie wymagający demontażu czyszczonych przedmiotów, co w niektórych przypadkach zajęłoby mnóstwo czasu. Dlatego przedsiębiorstwa tak często decydują się zlecać ten zabieg.
Metoda ta nie wymaga użycia skomplikowanych maszyn, a przy tym jest bardzo skuteczna i precyzyjna.
Można ją określić także jako jedną z tych bardziej ekologicznych, ponieważ wiąże się z brakiem masy wtórnych odpadów, co przy innych metodach zdarza się raczej rzadko. Grupą docelową wykorzystywania tej technologii są różnego rodzaju zakłady przemysłu mięsnego, masarnie, a także przedsiębiorstwa produkujące np. opakowania wykonujące produkty z tworzyw sztucznych. Takie zakłady często opierają swoją pracę na liniach produkcyjnych i co najważniejsze ta metoda nie wymaga uprzednio demontażu elementów. Znacznie ułatwia to pracę, zaoszczędza czas i pozwala dzięki temu znacznie zminimalizować koszty.
Efektywność i oszczędność zabiegu daje nam tak duże możliwości, że wiele osób decyduje się otworzyć firmę zajmującą się wykonaniem tego zabiegu. Kolejnym plusem jest to, że klienci w tej branży nie są sezonowi i z powodzeniem można zarabiać na tej genialnej technologii cały rok. Początkowo można suchy lód kupować, ale po jakimś czasie firmy decydują się na zakup maszyny produkującej suchy lód, co znacznie minimalizuje koszty i przynosi większą efektywność działań zleconych w przyszłości.
Czyszczenie suchym lodem, jest najlepszym sposobem usuwania brudu, który gromadził się przez lata. Doskonale nadaje się do usuwania smarów na silnikach czy kołach, dlatego przemysł motoryzacyjny chętnie korzysta z tej metody, co przy innych metodach we własnym zakresie jest niemożliwe, albo wiąże się z o wiele większymi kosztami. Suchy lód świetnie sprawdza się także do odrestaurowywania bardzo starych pojazdów. Metoda pozwala usunąć brud nie niszcząc przy tym zabytkowych elementów, które często są skorodowane.
Czyszczenie tą technologią jest alternatywą do piaskowania, jednak piaskowanie może porysować czyszczony element. Suchy lód narusza tylko wierzchnią strukturę więc przynosi dobry efekt nie rysując powierzchni.
Wiele osób wybiera jednak piaskowanie ze względu na cenę, która jest wyższa. Są jednak elementy gdzie nie można ryzykować i lepiej wybrać metodę mniej inwazyjną metodę, jaką daje tylko czyszczenie suchym lodem.
Jeśli mamy jednak do wyczyszczenia zakamarki i wnęki pokryte kilkuletnim brudem, tylko technologia suchego lodu się do tego nadaje bez konieczności demontażu, dlatego mimo ceny wiele przedsiębiorstw się na nią decyduję. Jest zdecydowanie szybsza, mniej inwazyjna, i nie rysuje powierzchni.
Technologia czyszczenia lodem doskonale sprawdza się także przy czyszczeniu różnego rodzaju klejów. Wiele innych metod powoduje ciepło co zwiększa dodatkowo kleistość i jego usunięcie staje się niemożliwe, ta metoda świetnie się do tego nadaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here