Czy leczenie kanałowe boli?

Wybierając się do dentysty, pacjent myśli o tym, czy leczenie kanałowe boli. To dość poważny, chociaż często wykonywany przez stomatologów zabieg. Krąży wokół niego niezbyt korzystna opinia. Wiele osób twierdzi, że jest nie tylko bardzo kosztowny, ale również bolesny. Czy to prawda i czy leczenie kanałowe boli? Owszem, kiedyś zabieg ten był bardzo bolesny i każdy, kogo czeka leczenie endodoncyjne, obawia się bólu.
Niestety są sytuacje, kiedy dentysta zaleca kanałowe wyleczenie zęba i nie widzi żadnej innej możliwości. Wtedy pacjent zaczyna się zastanawiać, czy leczenie kanałowe boli i jak długo będzie trwał cały zabieg. To, jak długo dentysta będzie leczył zęba, zależy od ilości kanałów, które musi wyczyścić. Może to być tylko jeden kanał, a mogą być nawet cztery lub więcej! W takim przypadku, zabieg trwa dłużej, a czasami trzeba go rozłożyć na dwie wizyty. Pacjent zazwyczaj ma duże obawy co do tego, czy leczenie kanałowe boli. Aby się o tym przekonać, czyta różne informacje w internecie lub wypytuje znajomych, którzy już przechodzili leczenie endodoncyjne i wiedzą, jak ono wygląda, ile trwa i w jaki sposób jest odczuwane przez pacjenta.
To, czy leczenie kanałowe boli, jest uzależnione od rodzaju znieczulenia, jakie zastosuje dentysta. Doświadczony stomatolog wie, w jaki sposób znieczulić pacjenta, aby zabieg był praktycznie bezbolesny. W dzisiejszych czasach, leczenie endodoncyjne, jeśli jest wykonane prawidłowo, nie powinno być bolesne. Wielu pacjentów nie ma o tym pojęcia, dlatego bardzo obawia się tego zabiegu. Szczególnie, że często słyszą od znajomych, jak bardzo nieprzyjemne jest leczenie kanałowe. Zazwyczaj są to mocno przesadzone historie, lub zabiegi te wykonywane były dawno temu. Czasem nie warto pytać znajomych, czy leczenie kanałowe boli, gdyż ich odpowiedź może tylko niepotrzebnie zaniepokoić pacjenta. Lepiej zapytać się o to kogoś, kto doskonale zna się na leczeniu kanałowym – swojego dentysty! To najlepsze i najbardziej wiarygodne źródło wiedzy na temat tego zabiegu.
Każdy pacjent, którego czeka kanałówka, chciałby wiedzieć, czy leczenie kanałowe boli i czego powinni się spodziewać po tym zabiegu. Pacjenci, którzy już przeszli leczenie endodoncyjne, opisują je nie jako bolesne, ale po prostu nieprzyjemne. Przy właściwie podanym znieczuleniu, zabieg nie powinien być bolesny, ale to nie oznacza, że jest zupełnie nie odczuwalny!
Chcąc się dowiedzieć, czy leczenie kanałowe boli, pacjenci poszukują różnych źródeł wiedzy, które nie zawsze są wiarygodne. Pytają się o to w różnych miejscach. Znajomi, forum internetowe czy portale społecznościowe nie są odpowiednim miejscem, w którym można znaleźć odpowiedź na pytanie, czy leczenie kanałowe boli. Wręcz przeciwnie, pacjent może usłyszeć bardzo sprzeczne, a czasem nawet przerażające informacje i nieprzyjemne historie. Lepiej już, żeby pewnych rzeczy nie słyszał w ogóle, gdyż może iść na zabieg zalękniony i pełen obaw. Tak naprawdę, nie ma czego się bać i zabieg z pewnością nie będzie zbyt bolesny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here